فرماندار اندیکا در سیزدهمین جلسه قرارگاه با محوریت مبارزه با کرونا تاکید کرد /اصلیترین سیاست ما در حال حاضر :حفظ سلامت مردم ،تداوم اقدامات قبل با شدت و جدیت بیشتر ،لزوم کنترل مراسمات عزا وشادی ، جلو گیری از تجمعات غیرضرور ،اطلاع رسانی مستمر و به روز باید باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اندیکا سیزدهمین جلسه قرارگاه با محوریت مبارزه با بیماری کرونا به ریاست فرماندار و با حضور معاونت فرماندار، بخشداران و مدیران دستگاههای اجرائی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .در ابتدای جلسه دکتر حیدر کاظمی فرماندار، ضمن تبریک روز معلم و هفته کارگر و توفیق طاعات و عبادات الهی برای همگان اظهار داشت ؛اصلیترین سیاست ما و مدیران دستگاههای اجرائی در حال حاضر ؛حفظ سلامت مردم ،تداوم اقدامات قبل با شدت و جدیت بیشتر و پرهیز از عادی جلوه دادن شرایط ،لزوم کنترل مراسمات عزا و شادی ،جلوگیری از تجمعات غیرضرور ،اطلاع رسانی مستمر و به روز باشد .
🔻دکتر کاظمی تصریح کرد :همگان کاملا اطلاع دارند که وضعیت بیماری کرونا در کشور به سرعت در مسیر نزولی است ولی متاسفانه در استان خوزستان علی رغم اینکه شرایط هفته های قبلی در مسیر نزولی قرار داشت ولی متاسفانه در چند روز اخیر روند صعودی یافته است .پس باید خیلی مراقب و مواظب بود و لزوم کنترل کسانی که از شهرستانهای همجوار به اندیکا میایند به شدت باید اجراء شود.
وی بیان نمود ؛اگر در شهرستان ما موارد مشکوک توسط شبکه بهداشت مشاهده شود ما بلافاصله در کمترین زمان ممکن به استان می فرستیم که در صورت مثبت بودن دانشگاه علوم پزشکی به ما ارائه گزارش خواهند داد.چرا که سلامت مردم خط قرمز ما و درحال حاضر محوریترین و مهمترین موضوع در سطح دنیاست و آنچنان سلامت مردم برایمان ارزشمند است که در صورت قصور و کوتاهی هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست و نخواهد بود.

🔻وی در ادامه خطاب به دبیر شورای سلامت بیان داشت :هر جائی که احساس کردید موارد مشکوک وجود دارد ،آزمایش انجام داده که ما بتوانیم همون اول کار جلوی این بیماری منحوس و نامبارک را بگیریم زیرا که بنا به آیات و روایات دفع خطر احتمالی عقلا و شرعا واجب است .
🔻 فرماندار اندیکا افزود ؛کار و اقدامات مثل روال قبل و با جدیت و اعتقاد راسخ و قلبی صورت گیردکه قطعا مورد رضایت خداوند قرار خواهند گرفت .
🔻 ایشان تصریح کردند؛انتظار مان از دستگاههای اجرائی این است که کما فی السابق اقدامات پیشگیری مبارزه با کرونا باهمون انرژی اولیه تداوم یابد چرا که شهرستان ما یک شهرستان تقریبا سفید است قدر این موقعیت را باید دانست و این فرصت را باید غنیمت شمرد.
🔻 ایشان همچنین افزودند؛ضدعفونی کردن معابر شهری و خیابانها،مکانهایی که تجمع زیاد است ، بازارهای دارای تجمع دفاتر پیشخوان ،ساماندهی داروخانه های پزشکی و هرجایی که احساس میکنید تجمع و شلوغی و احساس خطر وجود دارد را در برنامه ها و اولویت کاری خود قرار دهید.و تیمی متشکل از بخشداران ،شهرداران ،هلال احمر ، شبکه بهداشت و درمان ،دهیاران روستا،نیروی انتظامی وارد عمل شوندکه بتوانیم کنترل سریع را داشته باشیم .
🔻 رئیس مدیریت بحران شهرستان در پایان تاکیدات لازم و ضروری به ادارات صنعت ومعدن، تعزیرات حکومتی ،شبکه بهداشت و درمان در بحث صنوف و لزوم رعایت بهداشت و کنترل محسوس ونامحسوس و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ،ملزم نمودن ادارات به تخصیص ماسک برای پرسنل و ارباب رجوع و تنظیم وقت و اداره دامپزشکی با همکاری شبکه بهداشت در بحث جمع آوری دپو کودهای حیوانی ،جلوگیری از ورود دستفروشان به داخل شهرستان واقدامات کنترلی در بحث کاهش کک گزیدگی اقدام لازم و اساسی صورت گیرد.
🔻نماینده عالی دولت در پایان ابراز امیدواری نمود انشاءالله شرایط به جایی برسد که بتوانیم این مراحل را پشت سر بگذرانیم تا به حالت اولیه برگردیم .
🔷 شایان ذکر است در خاتمه به مناسبت هفته کارگر لوح تقدیر به کارگران نمونه و فعال در شهرستان توسط فرماندار و رئیس تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تجلیل به عمل آمد.

56