رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان اندیکا /خبر داد ترمیم جاده اندیکا _مسجدسلیمان آغاز شد

روکش آسفالت جاده اندیکا - مسجدسلیمان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اندیکا آقای دهنو  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اندیکا گفت: روکش آسفالت جاده اندیکا – مسجدسلیمان با اعتباری بیش از ۵۷ میلیارد ریال آغاز شد.

کورش دهنو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طول عملیات این پروژه ۱۳ کیلومتر است که اعتبار آن از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی افزود: در این پروژه نقاط آسیب دیده ترمیم و لکه گیری و در پایان روکش آسفالت میشود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اندیکا ادامه داد: با توجه به اینکه بخش زیادی از این جاده در بارندگی‌ و سیلاب فصلی خسارت دیده بود و جاده بین استانی اندیکا – شهرکرد از این مسیر عبور می‌کند، این پروژه در اولویت کار راهداری قرار گرفت.

وی گفت : این پروژه از فروردین امسال فعال شده و تا خرداد آینده به طول می‌انجامد.

راه‌های روستایی اندیکا مرمت و بهسازی شدند

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جادهای اندیکا گفت: برخی راه‌های روستایی این شهرستان که در جریان بارندگی‌ و سیلاب‌های  زمستانه و بهاره گذشته آسیب دیده بودند، با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات این اداره مرمت و بهسازی شدند.

کورش دهنو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تسطیح ، بهسازی ، اجرای کانال دفع آب و لکه‌گیری آسفالت از جمله اقدمات انجام شده در این روستاها بود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اندیکا ادامه داد: این روستاها شامل بگسی ، مزارنده ، بستانک ، گچ وار منگشتی یک و ۲ ، پیر محمود سر پر عیدوندها ، سادات دولینجان ، پیوندی ، بزگ آباد آب چندار ، تخت ملک و … بودند.

وی گفت: کار لکه گیری و مرمت نقاط آسیب دیده در جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان اندیکا نیز با تلاش راهداران در حال انجام است.

در شهرستان اندیکا ۸۵۰ کیلومتر راه وجود دارد که ۱۶۳ کیلومتر آن راه اصلی و فرعی آسفالته، ۱۸۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی و عشایری فاقد آسفالت وجود دارد که از این ۵۰۰ کیلومتر ۳۲۰ کیلومتر در حوزه راهداری و حدود ۱۸۰ کیلومتر در حوزه امور عشایر قرار دارد.
شهرستان اندیکا با سه بخش مرکزی، آبژدان و چلو در شمال شرق خوزستان قرار دارد

17
اخبار مرتبط