آتش سوزی در شهرستان اندیکا بعد از چهار روز کار شبانه روزی بالاخره مهار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اندیکا دکتر کاظمی  اعلام داشت ، بعد از گذشت چهار روز از پیشروی آتش در جنگل‌ها و مراتع اندیکا، سرانجام این آتش سوزی بعد از ظهر امروز جمعه به طور کامل مهار شد.

سرپرست فرمانداری اندیکا روز جمعه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این آتش سوزی روز سه شنبه از منطقه کرچل و مانداب بخش آبژدان شروع و سپس به منطقه شیرین آب و دره دون بخش مرکزی گسترش یافت.

حیدر کاظمی افزود: به رغم اینکه نیروهای امدادی و محلی از همان ساعات اولیه در محل حضور یافتند اما سخت‌گذر بودن منطقه، وزش باد و غنی بودن مراتع‌، مهار را به تاخیر انداخت.

رییس ستاد بحران شهرستان اندیکا ادامه داد: این آتش سوزی درنهایت با تلاش نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، بسیج، سپاه،نیروهای مردمی، انجمن‌های مردم نهاد، آبفا روستایی ،سدهای شهرستان و پرسنل فرمانداری و دهیاری‌ها به طور کامل مهار شد.

وی گفت: اعزام بالگرد آب پاش و بالگرد هوانیروز مسجد سلیمان برای انتقال نیروها نیز در مهار این آتش سوزی موثر بود.

سرپرست فرمانداری اندیکا با بیان اینکه بررسی دقیق خسارت در حال انجام است، افزود: بخش‌هایی از مراتع و جنگل‌های این شهرستان در این آتش سوزی خاکستر شدند.

حدود ۱۵۰ هزار هکتار جنگل در اندیکا وجود دارد که ۹۰ درصد این درختان بلوط و ۱۰ درصد دیگر گونه‌های درختی دیگر هستند.
اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه سه بخش دارد و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است

82