فرماندار اندیکا در هفدهمین جلسه قرارگاه با محوریت مبارزه با کرونا تاکید کرد /در حال حاضر بیماری منحوس کرونا یکی از موضوعات اصلی و اساسی درجامعه و جهان است همه ما باید احساس مسئولیت و حس نوع دوستی و وظیفه شناسی نسبت به همه آحاد جامعه داشته باشیم .

هفدهمین  جلسه قرار گاه با محوریت مبارزه با کرونا به ریاست فرماندار و با حضور معاون فرماندار ،بخشداران و مدیران ادارات در محل فرمانداری برگزار شد .
در ابتدای جلسه دکتر کاظمی فرماندار اندیکا ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین در راستای ستاد ملی مبارزه با کرونا از مدیران دستگاههای اجرایی خواستند که خروجی اقدامات انجام شده را گزارش دهند.دکتر کاظمی اظهار داشت ؛ هر کدام از ما در مقابل حفظ سلامت جامعه وظیفه ای بر عهده داریم ، در حال حاضر موضوع بیماری کرونا یکی از موضوعات عمده و اصلی در جامعه و جهان تبدیل شده است و مشکلات زیادی برای همگان به وجود آورده است.
🔻دکتر کاظمی از رییس شبکه بهداشت و درمان خواستند که آمار ریز و دقیق را در مناطق مختلف شهرستان تهیه تا در جلسات مناطقی که بیشترین مبتلایان را دارند و آمار به صورت آنالیز و مشخص به فرمانداری ارائه نمایند ، تا مناطقی که نیازمند ضدعفونی بیشتر هست توسط بخشداران وشهرداران دراولویت قرار گیرد .
همچنین فرماندار شهرستان خاطر نشان کردند : جهت برنامه ریزی دقیق و شفاف ، تحقیقات در خصوص علت ابتلای بیماران، مربوط به چه موضوعی است .یعنی مربوط به مراسمات عزا و جشن،حضور در اماکن عمومی یا در شهرستانهای دیگر وابسته است .
دکتر کاظمی در ادامه تصریح کردند: آنالیز بهداشت و درمان در زمینه نوع و علت مبتالایان بسیار ضروری است .همچنین تاکید بسیار بر افزایش نمونه گیری در شهرستان داشتند چرا که این افزایش، کمک زیادی جهت شناسایی و قرنطینه بیماران و جلوگیری از ابتلای افراد جدید میتواند داشته باشد.

🔻رییس شورای سلامت شهرستان در ادامه از کلیه مدیران دستگاههای اجرائی برای پیشگیری از ویروس منحوس کرونا و خود ارزیابی درخواست کردند که با شبکه بهداشت در خصوص معرفی کارکنان خود جهت انجام تست کرونا همکاری کرده تا بحث قرنطینه و کنترل بهتر انجام گیرد . سازمان تبلیغات ،اداره فرهنگ و دیگر سازمانها ، ادارات و همه کسانی که در حوزه فرهنگ کار میکنند برای ترغیب مردم به نمونه گیری باید بیشتر همکاری کنند.
🔻ایشان همچنین بر لزوم پیگیری مخزن آب شهری قلعه خواجه ، هماهنگی اداره آموزش و پرورش با شبکه بهداشت جهت شناسایی خانواده های دانش آموزان یا خود دانش آموزان مبتلا،رعایت موارد بهداشتی ،استفاده از فرهنگ ماسک در سطح مدارس و در کلیه اماکن عمومی ،ارائه آمار شهری توسط شهرداران ،اطلاع رسانی از طریق بخشداران ،شوراها ،دهیاران و فضای مجازی در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی و … ،ضد عفونی نمودن کلیه ادارات ، مناطق روستایی ،عشایری و در یک کلمه همه جوانب باید رعایت شود .
🔶 در ادامه مصوب شد سپاه پاسداران و کمیته امداد امام خمینی ( ره) نسبت به بررسی و رفع مشکلات خانواده های مبتلا به کرونا که در قرنطینه بسر میبرند ،با شبکه بهداشت و درمان شهرستان همکاری لازم را انجام دهند وبا جدیت از برگزاری هرگونه جشن و مراسم در سطح شهرستان جلوگیری کرده و دهیاران وبهورزان نسبت به اطلاع رسانی موارد به بخشداریها و شبکه بهداشت اقدام و در صورت عدم تمکین به مراجع قضایی معرفی گردند.

🔷شایان ذکر است در خاتمه به مناسبت ۲۰ خردادماه روز جهانی صنایع دستی و گردشگری از ۲ صنعتگر نمونه و فعال میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اندیکا که موفق به دریافت نشان جهانی ملی و یونسکو در رشته چوقا بافی شدند توسط فرماندار و رییس میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان تقدیر به عمل آمد.

102