دومین جلسه شورای اداری شهرستان اندیکابه ریاست فرماندار برگزار شد.


*فرماندار اندیکا در جلسه شورای اداری شهرستان اذعان داشت.
*امیدوارم با حضور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در اندیکا مقدمه و باب خیری جهت رفع مسایل و مشکلات توسعه شهرستان باشد*
*مشارکت حداکثری و بالای ۷۰درصدی مردم در انتخابات و همکاری خوب عوامل ،اجرایی ،نظارتی و امنیتی در انتخابات قابل تحسین است*
*مدیران ادارات باید پاسخگو مراجعات مردمی و تکریم ارباب رجوع را وظیفه ذاتی و اصلی خود بدانند.*
*بنده شبانه روز در خدمت مردم شریف شهرستان در راستای تکریم ارباب جوع و حقوق شهروندی خواهم بود*

🔶به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،دومین جلسه شورای اداری شهرستان اندیکا با حضور فرماندار ،نماینده مجلس ،امام جمعه ،بخشداران وسایر مدیران ادارات برگزار شد.

🔶در ابتدای جلسه برخی از مدیران ادارات از جمله ریاست شبکه بهداشت و درمان ، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،برق ،آبفا روستایی گزارشی از عملکرد خود ، ارایه و همچنین به بیان مسایل، مشکلات و نیازمندیهای اداره متبوع پرداختند.

🔷درادامه دکتر کاظمی فرماندار شهرستان ضمن تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضاییه از حضور دکتر ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تشکر و اظهار داشت :امیدوارم حضورتان مقدمه و باب خیری جهت رفع مسائل و مشکلات توسعه شهرستان اندیکا باشد .

🔻حیدرکاظمی ، ضمن اشاره به همکاری خوب مدیران ادارات و مردم شهرستان در برگزاری انتخابات افزود: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  با مشارکت بالای ۷۰ درصدی مردم در شهرستان اندیکا برگزار شد.

وی افزود ؛ پس از اتمام انتخابات با مواجهه شدن با شیوع کرونا که یک بیماری ناشناخته و پیچیده ای است روبرو شدیم ولی با مصوبات اعضای شورای تامین و با تمهیداتی که در مبادی و خروجی شهرستان و هم چنین کلیه اقدامات و رعایت پروتکلهای بهداشتی و از همه مهمتر وفاق ، همدلی و همکاری جانانه مردم تا  وضعیت بهتر و مناسبتری نسبت به سایر شهرستانهای استان داشته باشیم .

🔻رئیس شورای اداری شهرستان در ادامه به گزارش مختصری از عملکرد چندماهه در حوزه اقتصادی ،اجتماعی ،فرهنگی و …دوران تصدی خود اشاره کرد و افزود ؛ از آنجایی که اندیکا جز شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور شناخته شد.جلسات مختلفی با استاندار جهت ارتقاء شاخصهای توسعه در استان برگزار کردیم .

🔹 همچنین توانستیم همزمان با شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن جلسات متعدد را برگزار کنیم که یک جلسه آن قریب ۲۱ مصوبه در پی داشته است .

🔶 حیدر کاظمی عنوان کرد :یکی از برنامه های اصلی و مهم ما در سال جاری رفع مشکلات مخابرات (پوشش تلفن و اینترنت ) در سطح شهرستان است زیرا که تقویت زیر ساختهای مخابرات جهت رفع محرومیت و توسعه بنیادین شهرستان بسیار لازم و ضروری است .
دکتر کاظمی افزود؛با راه اندازی فیبر نوری ایذه به اندیکا شهرستان اندیکا از بن بست دیجیتالی خارج میشود واین فیبربه پایداری و ارتقاء کیفیت مکالمات تلفنی و اینترنت ۳و۴ شهرستان کمک زیادی خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در ادامه تصریح کرد ؛در حال حاضر فقط یک مسیر فیبر نوری از شهرستان لالی به اندیکا متصل است که در صورت قطع شدن این فیبر ارتباطات شهرستان اندیکا قطع می شود.که تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است .

وی افزود:با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه ما تکمیل اجرای پروژه گازرسانی وتلاش برای اتمام آن تا قبل از زمستان امسال است و  در حوزه راهها نیز آسفالت ۴۰ کیلومتر راه ارتباطی ،تسطیع نقاط ورفع مشکلات راهداری و به مناقصه گذاشتن ۱۱ کیلومتر جاده مسجدسلیمان به اندیکا از دیگر اقدامات ماست .
🔻ایشان هم چنین در بخش ارزش افزوده بیان داشت ؛ در حوزه های روستایی و عشایری ،تکمیل پروژه های نیمه تمام ،اخذ موافقت نامه برای ۲۲ روستا و ۱۸روستا فاقد برق اقدام مهمی در جهت کمک به آبادانی و رفاه حال شهروندان است .
نماینده عالی دولت تصریح کرد ؛در حوزه اجتماعی نیز اقداماتی از جمله راه اندازی دفتر تسهیل گری با هدف شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی که یکی از اهداف خاص آن تدوین اطلسهای اجتماعی را به همراه خواهد داشت و همچنین تجهیز پرورش فکری کودکان و نوجوانان که گام مهمی در جهت بهره مندی شهرستان از امکانات بهتر در جهت توسعه اجتماعی و فرهنگی شهرستان می باشد .

🔻وی دربخشی از سخنان خود عنوان کرد بازدیدهای زیادی از مناطق روستایی و عشایری داشته ، مشکلات مردم را از نزدیک لمس چه در حوزه زیرساختی ،راه روستایی و عشایری ، مسیرهای صعب العبور و دشوار ،پراکندگی روستاها که کار خدمات دهی را برای ما سخت می کند که در این شهرستان باید همه مناطق یکسان از امکانات برخوردار شوند در حوزه اداری توقعات را از ادارات مطرح کرده ام هر اداره ای در مرحله نخست باید پاسخگو ،ثانیا هدفمند و برنامه محوری را سر لوحه کار خود قرادر دهد و اثبات کند در کوتاه مدت یا بلند مدت چه کاری میخواهد انجام دهد و نسبت به درخواست ها و مطالبات مردم جوابگو و تکریم ارباب رجوع و احترام به حقوق شهروندی را وظیفه خود بداند. من نیز شبانه روز و بدون وقفه در خدمت به مردم و همیشه پاسخگو مردم خواهم بود. فرماندار شهرستان ضمن تشکر از نماینده سابق و تلاش فرمانداران ادوار قبلی اظهار داشت ان شاءالله با کمک توانمندیهای دکتر ورناصری نماینده شهرستان و اشرافیت کامل او به منطقه و همچنین آشنایی او با مشکلات شهرستان امیدوارم با همدلی و وفاق بتوانیم اندیکا را به سرمنزل مقصود که شایسته آن است برسانیم.
🔻دکتر ورناصری نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه ، مراتب قدردانی خود را از فرشتگان سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند اعلام داشت.
ورناصری تصریح کرد: بنده به عنوان عشایر زاده ای که اشراف و آگاهی کامل بر مسائل و مشکلات شهرستان اندیکا دارم پای در این عرصه خطیر گذاشته ام در این راه از تمام افراد چه آنهایی که در انتخابات گذشته در کنار ما بودند ، چه آنهایی که در کنار سایر کاندیداهای محترم بودند جهت رفع این مشکلات دعوت بعمل می آورم.
ایشان در ادامه اظهار داشت : فلسفه وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت به مردم است
مسئولین نیز باید در تصمیم گیری ها مردم را به عنوان اولویت اول خود در نظر بگیرند.
در پایان دکتر ورناصری افزود: راه حل مشکلات درهم تنیده ی شهرستان اندیکا درون خود اندیکاست و بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری مدیریت جهادی تنها راه برون رفت از شرایط موجود است.

*شایان ذکر است در پایان به منظور تکریم ارباب رجوع  و در راستای احترام به حقوق شهروندی به درخواستهای مردم رسیدگی و دستورات لازم جهت پیگیری مطالبات مردمی صادر شد.*

 

96