فرماندار هفتکل: با اخذ اعتبارات ملی جاده غیزانیه تا نمره ۱ هفتکل دوبانده میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، بهزاد صالح بیگی فرماندار هفتکل گفت: طی جلسه ای که اخیرا در دفتر معاونت وزارت راه و شهرسازی با حضور مهندس صادقی معاون وزیر، مدیر کل و معاونین راه و شهرسازی استان برگزار شد پروژه دوبانده (۴ خطه) کردن محور سه راهی غیزانیه تا سه راهی نمره یک تصویب شد.

با توجه به اینکه انجام این پروژه از محل اعتبارات شهرستانی بدلیل هزینه بالای این کار عملی نبود، طی پیگیریهای مستمر  انجام این پروژه با تخصیص اعتبارات ملی انجام خواهد شد و مقرر شد مطالعات، تهیه نقشه ها و مناقصه کار طی سه ماه آینده انجام و پروژه کلید بخورد که مرحله مطالعات و تهیه نقشه های مورد نیاز در حال انجام است. بدون شک انجام این پروژه تاثیر چشمگیری در کاهش حوادث، ایمنی بیشتر راه و رفاه مسافرین خواهد داشت و میتوان گفت آرزوی دیرینه هفتکلی های عزیز به لطف حمایت های دولت عدالت محور به زودی تحقق خواهد یافت.

همچنین  علاوه بر پروژه ملی فوق الذکر کار اصلاح نقطه حادثه خیز این جاده معروف به پیچ سید محسن بصورت ویژه و سریع با تخصیص اعتبار بالغ بر ۵/۰۰۰/۰۰۰/۷۰۰ریال (۰۰۰/۰۰۰/۵۷۰تومان) شروع شده و در چند روز آتی شاهد عملیاتی شدن این مهم خواهیم بود.

فرماندار همچنین به تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی جهت بهسازی، لکه گیری و روکش آسفالت جاده از سه راهی نمره یک به سمت باغملک به طول ۱۵ کیلومتر اشاره کرد و اعلام کرد که این پروژه در حال حاضر آغاز شده و تاکنون اصلاح و لکه گیری ۵ کیلومتر آن انجام شده است.

صالح بیگی همچنین افزود: اداره راه و شهرسازی شهرستان در حال حاضر از محل اعتبارات استانی مشغول به کار در محور هفتکل – باغملک جهت اصلاح نقاط حادثه خیز، تعریض و شانه سازی به طول ۱۵ کیلومتر است که تاکنون ۵ کیلومتر از کار این مسیر نیز به اتمام رسیده و در حال کار در مابقی مسیر هستیم.

فرماندار در نهایت افزود: قابل ذکر است عملیات احداث جاده خروجی هفتکل – باغملک (۴ خطه کردن) نیز از محل اعتبارات نفت در حال انجام و پیشرفت است که تا کنون حدودا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. ضمنا کار انعقاد قرارداد با پیمانکار جهت بهسازی و روکش جاده محور هفتکل به دشت دنا(جاده شرکت سیمان) به طول ۴ کیلومتر انجام شده و در روزهای آتی شاهد آغاز بکار این گروه خواهیم بود. 

1472
اخبار مرتبط